Zwrot podatku z zagranicy

zwrtpodtzzagranicy

2012-07-23 09:20
 Oceń wpis
   

Ze względu na atrakcyjność Holandii pod względem pracy sezonowej, wzrasta liczba rodaków emigrujących do tego państwa. Z płacy tego, co pracuje legalnie potrącana jest pewna kwota na podatek dochodowy. Określoną część albo nawet całość zapłacaonego podatku możesz legalnie odzyskać i to do 5 lat wstecz!

Ubieganie się o zwrot podatku z Holandii jest procesem legalnym, nie wpływającym na warunki dalszej pracy ani na pracodawcę. A jak to się dzieje, że można odzyskać zapłacony podatek? Z wynagrodzenia pracownika każdego miesiąca jest odliczana zaliczka na podatek dochodowy. Ustala się ją zakładając, że pracownik będzie pracował przez cały rok i osiągał podobny przychód każdego miesiąca. Z tego powodu jeśli zatrudnienie trwa krócej albo w przypadku gdy wielkość dochodów ulega wahaniom, powstaje nadpłata, która ulega zwróceniu.

W celu przeprowadzenia procedury zwrotu należy posiadać niezbędne formularze. Są to: ksero paszportu lub dowodu osobistego a także druki Jaaropgave lub ostatnie dokumenty wypłaty wynagrodzenia otrzymane od każdego pracodawcy, w przypadku gdy było ich kilku w określonym roku.

Jeden albo drugi formularz jest wymagany, bo to z niego wynika, jakie były Twoje roczne wynagrodzenia i jaką kwotę podatku od nich odciągnięto.

W wypadku gdy nie posiadasz w ogóle tych dokumentów, wygodniej jest skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która pomoże dla Ciebie pozyskać potrzebne dokumenty a wtedy będziesz w stanie starać się o odzyskanie należących Ci się pieniędzy!

Inną zaletą zatrudnienia zawodowego przedstawiciela jest ograniczenie czynności związanych z trybemzwrotu do paru nieskomplikowanych działań, które jest się w stanie wykonać czasem nawet bez opuszczania domu.

Aby zacząć proces zwrotu podatku z holandii wystarczy jedynie zadzwonić do firmy albo zarejestrować się on line, wypełniając Formularz. Potem dostaniesz wiadomość elektroniczną z instrukcjami procesu zwrotu oraz spisem niezbędnych druków, które należy przesłać firmie. Można to zrobić poprzez przesyłkę pocztową albo kuriera na koszt firmy.

Dodatkowo to firma wypisuje dla Ciebie dokumenty podatkowe i wysyła je do holenderskiego urzędu skarbowego, z którym potem będzie w kontakcie, w celu kontrolowania oraz przyspieszania procedury zwrotu. O jego przebiegu będzie Cię na bieżąco informować e-mailem.Holenderski urząd skarbowy przesyła zwrot głównie przelewem na holenderskie konto bankowe albo w formie czeku.

W przypadku gdy wyjechało się z Holandii, mogą pojawić się problemy z jego spieniężeniem. Zatrudnienie firmy zwalnia od tej niewygody. Agent przekazuje pieniądze na określone przez Ciebie konto bankowe w dowolnym państwie.

Jeśli chodzi o opłatę za serwis, to jest ona odpisywana tylko w przypadku, gdy zwrot zostanie przyznany. A więc zarejestrowanie się nic nie kosztuje!

Warto ubiegać się o należący się zwrot podatku z Holandii. Jeśli nie posiada się wszystkich potrzebnych formularzy, wyjechało się już z Holandii, niezbyt pewnie czuje się w sprawach podatkowych albo zwyczajnie nie ma się chęci na bieganie po biurach i wypełnianie druków, można skorzystać z usług doświadczonej firmy. W takiej sytuacji procedura zwrotu jest bardzo prosta. Odzyskasz należące Ci się pieniądze bez problemu i w jak najkrótszym terminie.

 


Komentarze

2013-09-25 09:45:54 | 62.87.187.* | tom321
Re: Rozliczenie podatku z Holandii [0]
zwrot podatku Holandia skomentuj